استان ها

نگاه نماینده مجلس شورای اسلامی باید جهانی باشد

رویداد برتر/مازندران امام جمعه زیراب با اشاره به لزوم متخصص‌ بودن و صاحب‌ نظر بودن نماینده در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه نماینده مجلس شورای اسلامی باید جهانی و اثرگذار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی امروز، ۱۹ اردیبهشت در گفت‌وگو با رویداد برتر در خصوص شاخص‌های یک نماینده در تراز انقلاب اشاره کرد و افزود: تعهد و آشنایی با مبانی دینی، تخصص و دارابودن تقوای سیاسی از مهمترین معیارهایی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد.

رضایی افزود: تقوای‌ سیاسی مایه عاقبت به خیری انسان در دنیا و آخرت و مقدمه دست‌یابی به شهادت است، هر چند دست‌یابی به تقوای‌ سیاسی بسیار سخت است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت علمای قرون مختلف و شروع فعالیت‌های بزرگی در جهان بود. امروز شاهدیم که آرمان‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های آمریکا جریان پیدا کرده است.

امام جمعه زیراب با اشاره به معیارهای انتخاب نماینده‌ی تراز انقلاب گفت: یکی از شاخص‌های نماینده در تراز انقلاب اسلامی تابع‌ محض‌بودن ولی فقیه است. مقام معظم رهبری به عنوان دیده‌بان انقلاب اسلامی است و تبعیت از ایشان ضرورت دارد.

رضایی افزود: در مورد مسائل مالی نماینده مجلس شورای اسلامی باید شفافیت کامل مالی وجود داشته باشد. مجلس‌ شورای اسلامی محل خدمت است و یکی از مواردی که مردم معترض هستند و حق هم دارند، سطح زندگی مدیران انتخابی و انتصابی است.

وی یادآور شد: انقلابی‌ترین فرد در منظومه انقلاب اسلامی کسی است که از مقام معظم رهبری پیروی کند.

به گزارش رویداد برتر، دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، حضور ۹۰ داوطلب در سراسر کشور برای ۲۲ حوزه انتخابیه و ۴۵ کرسی تلاش می‌کنند در استان مازندران در حوزه انتخابیه قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ ۴ نفر در حال رقابت هستند که ۲ نفر به کرسی مجلس راه می‌یابند.

 ۱۰ حوزه‌ انتخابیه اصلی و فرعی، ۵ فرمانداری و ۵ بخشداری با مرکزیت فرمانداری قائمشهر در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند. همچنین ۴۱۶ شعبه اخذ رای مرحله دوم در نظر گرفته شده است که ۳۰۸ شعبه ثابت، ۱۰۸ شعبه سیار، ۱۹۵ شعبه شهری، ۲۲۱ شعبه روستایی برای اخذ آرا در نظر گرفته شده‌ است.

در ۴۴ حوزه انتخابیه سراسر کشور بیشترین آمار شعب مربوط به مازندران است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا