استان ها

مصلی سمنان به قطب فرهنگی سمنان تبدیل می‌شود/ لزوم پیش‌بینی فضای بازی کودکان در مصلی

رویداد برتر/سمنان نماینده ولی فقیه در استان سمنان معتقد است که مصلی بزرگ سمنان در آینده‌ای نزدیک به قطب فرهنگی شهرستان و استان تبدیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی شامگاه ۲۶ اسفند در دیدار با اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان و هیات مدیره مصلی سمنان با تقدیر از مسئولان و دست‌اندرکاران ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان سمنان و اعضای هیات مدیره مصلی امیرالمؤمنین(ع) سمنان اظهار کرد: لازم می‌دانم از خدمات و تلاش‌های خالصانه مسئولان پیشین مصلی سمنان و نیز همراهی مردم متدین سمنان در دهه‌های گذشته تشکر کنم. 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان آغاز فعالیت هیات مدیره جدید مصلی سمنان را عامل تسریع در تکمیل این پروژه بزرگ دانست و گفت: باید زمینه مشارکت آحاد مردم سمنان در تکمیل مصلی امیرالمؤمنین(ع) را فراهم کنیم. 

امام جمعه سمنان در ادامه با بیان اینکه موضوع «انفاق» بارها در قرآن کریم مطرح شده است افزود: قرآن کریم کتاب هدایت همگان است اما در این امر برخی افراد قابلیت هدایت را از دست می‌دهند همانطور که قرآن کریم نیز می‌فرماید افراد ظالم، فاسق و کافر هدایت شدنی نیستند. 

وی متّقین را مشمول هدایت قرآن کریم عنوان کرد و گفت: مطابق آیات قرآن کریم، متقین افرادی هستند که از آنچه خدا به آنها داده است انفاق می‌کنند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی ادامه داد: موضوع انفاق الزاما مالی نیست و مواردی مانند استفاده کردن از علم و دانش و اختصاص وقت برای اعتلای کلمةالله و نیز گذاشتن آبرو برای کار خدا را نیز شامل می‌شود. 

وی «قدرت بیان و سخنوری» را یکی دیگر از مواردی دانست که می‌توان آن را در راه خدا مصرف کرد و افزود: هزینه کردن هر آنچه خداوند به ما عطا فرموده در راه خدا، انفاق محسوب می‌شود. 

امام جمعه سمنان با اشاره به شان و منزلت خدمت در مصلی ها و مساجد اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن کریم دو پیامبر الهی یعنی حضرت ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) با خداوند عهد بستند تا خانه خدا را از شرک و گناه و آلودگی پاکیزه کنند. 

وی با تقدیر از پیشکسوتان و افرادی که عمر خود را در راه خدمت به مساجد و مصلی ها صرف کرده‌اند تصریح کرد: آنان که چشم بصیرت دارند عظمت خدمت به مسجد را درک می‌کنند. 

نماینده ولی فقیه در استان خدمت به مساجد را توفیقی کم‌نظیر برای مؤمنین و بندگان صالح خدا دانست و گفت: بر اساس آیات قرآن کریم مادر حضرت مریم(س) نذر کرده بود که فرزندش را خادم مسجد قرار دهد. 

وی با بیان اینکه کمک‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به توسعه مصلی ها و مساجد توسط خداوند متعال به بهترین وجه جبران خواهد شد اظهار کرد: امیدواریم خدمات خالصانه شما به مصلی سمنان مورد رضایت امام عصر(عج) قرار گیرد. 

امام جمعه سمنان با تاکید بر اینکه مصلی سمنان در آینده‌ای نزدیک به قطب فرهنگی شهرستان و استان تبدیل خواهد شد اظهار کرد: دست‌اندرکاران برگزاری نماز جمعه سمنان باید زمینه حضور کودکان و نوجوانان در نماز جمعه را فراهم کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی خاطرنشان کرد: باید به موازات پیش‌بینی فضای بازی برای کودکان و نوجوانان در مصلی نماز جمعه، برای انتقال مفاهیم عمیق دینی و اسلامی به این عزیزان نیز برنامه‌ریزی شود. 

در پایان این برنامه احکام مسئولیت اعضای هیات مدیره مصلی حضرت امیرالمومنین امام علی(ع) سمنان توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان اعطا شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا